Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised :: Poliitika

Mida teevad Eesti riigijuhid jaanilaupäeval?

Peaminister Andrus Ansipil jääb jaanilõke vahele, sest ta on välislähetuses. President Toomas Hendrik Ilves ja riigikogu esimees Ene Ergma seevastu võtavad jaaniõhtu vastu tavapärasemalt.


Presidendi avalike suhete nõunik Toomas Sildam ütles Delfile, et president Ilves veedab jaanilaupäeva alati oma kodus, Ärma talus. Nii ka tänavu. „President on alati jaanilaupäeval perekeskne,“ lisas Sildam.

Päeval osaleb president võidupühaga seotud üritustel.

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Tartus võidupüha ametlikel üritustel ja jälgib ka paraadi. Ergma nõunik Anneli Entson ütles, et riigikogu esimees on traditsioone austav inimene ja veedab oma jaanipäeva seal, kus juba palju aastaid, koos oma venna perega.

Peaminister Andrus Ansip aga ei saa jaaniõhtut lõkke ääres veeta. Nimelt on ta nõunik Liina Kersna sõnul homme Euroopa Liidu ülemkogul.

Euroopa Liidu kahepäevase tippkohtumise põhiteemad on majanduspoliitika ja ränne.

Majanduspoliitika valdkonnas on Euroopa Liidu valitsusjuhtidel ja riigipeadel kavas hinnata liikmesriikide poolt riiklikes reformikavades ning stabiilsus- ja lähenemisprogrammides võetud kohustusi ning kiita selle põhjal heaks riigipõhised arvamused ja soovitused.

Ülemkogu hindab ka olukorda varjupaiga- ja rändepoliitika rakendamisel ning arutab probleeme, mis on tekkinud seoses arengutega Vahemere lõunapiirkonnas.


Delfi
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt