Est   Рус   ||
Tehtud Eestis PealehtUudisedProjektistAbiKontaktMobiilile versioonLisa lemmikutesse
Lisa kuulutus
Rubriigid
Sport
Maailma uudised
Poliitika
Kultuuri uudiseid
Majandus
Huumor
Reaalne elu
Tõsiselt tähtsast

Otsing
sõna järgi

kuupäeva järgi
alates
 
kuni

 
Kõik uudised :: Tõsiselt tähtsast

Eesti Energia: välisprojektid on lahus kodusest elektrihinnast

Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmann ütles, et reguleeritud siseturul elektrit müües teenitud tuludest välisprojekte ei rahastata.


«Riski kodumaise elektritarbija jaoks Eesti Energia rahvusvahelised projektid ei kujuta, kuna koduste ja rahvusvaheliste projektide rahastamine on selgelt lahus, ning reguleeritud turul teenitud raha piiritaguste projektide arendamisel ei kasutata,» ütles Bachmann.

«Raha rahvusvaheliste projektide arendamiseks teenitakse avatud turult, ning arendamisel kaasatakse strateegilisi investoreid,» lisas ta.

VKG endine töötaja Mati Pallasma kirjutas kolmapäeval ajalehe Postimees veergudel ilmunud arvamusloos, et kui Eesti Energia välisprojektid peaks ebaõnnestuma, siis tuleb kulu tõenäoliselt kodumaisel elektritarbijal kinni maksta. Pallasma avaldas ka arvamust, et riik on kaotanud kontrolli Eesti Energia üle.

Bachmann märkis, et Eesti Energia konkurentidele on ilmselt vastukarva, et firma soovib oma tegevust laiendada õlitootmisse.

«Eesti Energia teeb iga projekti, nii kodumaise kui rahvusvahelise eel põhjalikud analüüsid, sh hindab konkreetse projektiga seotud võimalusi, aga ka riske,» ütles Bachmann.

«Rahvusvaheliste projektide puhul eeldab nende alustamine lisaks nõukogu heakskiidule ka üldkoosoleku vastavat otsust. Nii Jordaania kui USA arendusprojekti puhul on need olemas,» lisas Eesti Energia pressiesindaja.

Eesti Energia nõukogusse nimetavad esindajad majandus- ja rahandusminister. Seega on seal esindatud kummagi valitsuserakonna jaoks sümpaatsed poliitikud.

«Olukorras, kus kogu maailm näeb põlevkivis tõsist alternatiivi traditsioonilistele kütustele, on arusaadav, et põlevkivitöötlemise tehnoloogiat ja kogemust omavad ettevõtted saavad ja peavadki olukorda ära kasutama, ning parimal võimalikul viisil oma teadmisi eksportima,» ütles Bachmann.

Bachmanni sõnul on seda võimalik teha mitmel viisil: nii projekte arendades ning arendusfaasi jõudes strateegilisi investoreid kaasates, nagu Eesti Energia teeb seda Jordaanias ja USA-s; või puhtalt tehnoloogiat eksportides.

«Lisaks riigile teenitavale tulule võidavad rahvusvahelistest arendustest ka Eesti teadlased ja ettevõtted, kes läbi selle rakendust saavad,» ütles Bachmann.

Bachmann märkis, et kõige olulisemad on Eesti Energia jaoks kodumaised projektid, sealhulgas vedelkütuste tootmise jätkuv edasiarendamine, mille raames rajatakse 2012. aastaks esimene uue põlvkonna õlitehas tänase tootmise naabrusse, Auverre.

«Kodumaise vedelkütuste tootmise väljaarendamine lubab tänu kõrgetele õlihindadele ja suurenenud nõudlusele maailmaturul teenida riigil korralikku kasumit, samas vähendada sõltuvust teiste riikide vedelkütustest,» ütles Bachmann.

E24
Jaga teistega:FacebookVkontakteMail.ruGoogleTwitterLivejournalGoogle Buzz
Kommentaarid (0)
 
Minu valik
Kinnisvara
Transport
Kaubad
Teenused
Kuhu minna
Kohad

Kiida või laida
 
 
ProjektistKasutamistingimusedRegistreerimine KoostööAbiKontakt